Aktualności

SEZON ARTYSTYCZNY 2018-2019

W najbliższym sezonie chcemy przedstawić dzieciom i młodzieży nieco inną od dotychczasowej formułę szkoły tańca prowadzonej przez Fundację. Podążając za głównym nurtem działań Fundacji Teatru Muzycznego Capitol, chcielibyśmy poszerzyć formy taneczne o aspekt teatralny i musicalowy.

Nasi doświadczeni choreografowie, będący na co dzień aktorami i tancerzami Teatru Muzycznego Capitol, zaproponują Państwu indywidualne podejście do każdego, kto wykaże zainteresowanie tańcem i pojawi się na zajęciach. Wdrażając różne techniki, przenikając je wzajemnie, będziemy dążyć do uzyskania określonych intencji, opowiedzenia mikro-historyjek i tym samym spróbujemy wykreować świat małych, teatralnych form zawierających podstawowe elementy spektaklu. Bez względu na wzrost, wagę oraz różnego rodzaju ograniczenia, wykorzystamy naturalne predyspozycje naszych uczniów. W tym roku stawiamy na rozwój świadomości ruchowej obejmujący nie tylko naukę kroków, ale również mowę ciała i związane z tym stany emocjonalne. Będziemy również wspólnie kreować umiejętność współpracy oraz wzajemnej akceptacji.  

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu pod numerem telefonu: 505 189 983 !

 

PLAN ZAJĘĆ

Terminy zajęć          Grupa wiekowa            

Poniedziałek   

17:00-18:30            8-11 lat                    

18:30-20:00            12-14 lat                 

Wtorek

17:00-18:30            14-18 lat                 

Środa

16:00-17:30            8-11 lat                    

17:30-19:00            12-15 lat                 

Czwartek

17:00-18:30            14-18 lat 

18:30-20:00            14-18 lat                

 

 

MIEJSCE: WROCŁAW UL. PIŁSUDSKIEGO 72 , I PIĘTRO, DUŻA SALA BALETOWA

MIESIĘCZNA OPŁATA: 170,00 ZŁ

JEDNORAZOWY UDZIAŁ W ZAJĘCIACH TO KOSZT: 25,00 ZŁ

WARUNKIEM UCZESTNICTWA W ZAJĘCIACH JEST WCZEŚNIEJSZE DOKONANIE WPŁATY NA KONTO FUNDACJI !

KONTAKT: 505 189 983

 

  

ZAJĘCIA PROWADZI:

 

     jan nykiel  

  

JAN NYKIEL

Tancerz, aktor, performer, choreograf, muzyk, alpinista. Certyfikowany animator kultury i sztuk cyrkowych Klanzy oraz szermierki scenicznej. Uczęszczał do Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej we Wrocławiu, do klasy gitary.

Pracuje głównie w technikach tańca współczesnego, ale również: improwizacji, kontakt improwizacji, BCM, tańcu klasycznym, tańcu towarzyskim, akrobatyce, żonglerce ogniem, Jiu - Jitsu i wielu innych.

Od 2010 roku tancerz w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu, współpracował z Cloud Theater,Teatrem Arka, Teatrem Neon, Opolskim Teatrem Lalki i Aktora, Teatrem Nowym w Łodzi, Operetką Dolnośląską, Teatrem Duszpasterstwa Akademickiego Antoni, Grupą Na Żywioł, Teatrem Reaktor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ST.png 

 

STUDIUM CIŚNIEŃ II

część I
Duża sala baletowa Studium Musicalowego Capitol
ul. Piłsudskiego 72 Wrocław

2. i 4.06.2018., godz. 21:00 
,,Ludzkie Salem’’
Dyplom taneczny 

część II
Scena Ciśnień Teatru Muzycznego Capitol
ul. Piłsudskiego 67 Wrocław

6.06.2018., godz. 18:00 
,,Narysuj mi baranka”
Dyplom aktorski 

6.06.2018., godz. 20:00 
,,Byłeś? Widziałeś?” 
Dyplom wokalny

7.06.2018., godz. 18:30 
,,Lustra”
Dyplom z piosenki aktorskiej

7.06.2018., godz. 20:00 
„Słuchacze koncertowo”
Koncert słuchaczy Policealnego Studium Musicalowego Capitol

BEZPŁATNE BILETY na wszystkie wydarzenia dostępne w kasie Teatru Muzycznego Capitol od godz. 9:00 dnia 21.05.2018. 

ZAPRASZAMY !!!

 

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2017/2018  wiosenna przerwa świąteczna (Wielkanoc 2018) przypada w dniach od 29 marca  do 3 kwietnia br. - w tym czasie nie będzie zajęć w Szkole Tańca Nowoczesnego Capitol.

  24 marca, w sobotę, o godz. 15   podczas uroczystości nadania imienia Wojciecha Młynarskiego skwerowi przy Teatrze Muzycznym Capitol i odsłonięcia tabliczki

będzie można posłuchać piosenek Wojciecha Młynarskiego w wykonaniu studentów Studium Musicalowego Capitol pod kierownictwem dyrektora studium Piotra Dziubka, który jest autorem aranżacji prezentowanych utworów.

 

ZAPRASZAMY !!!

 

 

więcej informacji o wydarzeniu:

http://ppa.wroclaw.pl/bedzie-skwer-im-wojciecha-mlynarskiego/

https://www.wroclaw.pl/skwer-im-wojciecha-mlynarskiego-przy-teatrze-muzycznym-capitol

www.teatr-capitol.pl

 

DNI OTWARTE STUDIUM MUSICALOWEGO CAPITOL

 

06 – 07.06.2018

 

W ramach dni otwartych zapraszamy wszystkich zainteresowanych i chętnych na dwudniowy cykl „STUDIUM CIŚNIEŃ 2018”, w ramach którego zaprezentujemy tegoroczny spektakl dyplomowy pt. „NARYSUJ MI BARANKA” oraz egzamin dyplomowy ze ŚPIEWU i PIOSENKI w wykonaniu słuchaczy 3 roku.

Będzie można też zobaczyć i posłuchać „KONCERTU Studium Musicalowego CAPITOL” w wykonaniu poszczególnych słuchaczy z pierwszego i drugiego roku.

Bilety w formie darmowych wejściówek do odebrania będą w kasie Teatru Muzycznego CAPITOL.

Szczegółowy program tego wydarzenia oraz termin możliwości odebrania biletów zostanie umieszczony na naszej stronie w maju br. Prosimy zatem zaglądać na naszą stronę !!! Ilość wejściówek jest ograniczona !!!

Po zakończeniu dwudniowego cyklu będzie zorganizowane również spotkanie z Panem Dyrektorem Piotrem Dziubkiem dotyczące działalności naszego Studium.

 

ZAPRASZAMY !!!

 

STUDIUM MUSICALOWE CAPITOL

"Narysuj mi baranka" - Dyplom 2018 

  Spektakl Premierowy

   

  Miło nam jest poinformować , że w najbliższą sobotę 10 marca 2018 odbędzie się długo wyczekiwana Premiera spektaklu dyplomowego ,, Narysuj mi baranka " w reżyserii Bogny Woźniak - Joostberens.

  Kolejne terminy spektakli w miesiącu kwietniu to 20, 21, 22 . Wszystkie spektakle rozpoczynają się o godzinie 20 , Mała Scena Studium Musicalowego Capitol, Wrocław ul. Piłsudskiego 72 .

  Ilość biletów 40 na każdy spektakl - Bilety są bezpłatne - do nabycia w kasie Teatru Muzycznego Capitol

  Serdecznie Państwa zapraszamy !!!

  1_przyciete.jpg

  "koRepetycje muzyczne" 2018

  Uprzejmie informujemy, że od lutego do października 2018 roku  Fundacja Teatru Muzycznego Capitol kontynuuje realizację edukacyjnego projektu kulturalnego

  pt. " koRepetycje muzyczne". W ramach projektu odbędzie się 7 audycji. Program przeznaczony  dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalistów będzie  realizował statutowe cele fundacji m. in. poprzez edukację kulturalną dzieci i młodzieży oraz rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań artystycznych. Zadanie prowadzone  dzięki wsparciu Gminy Wrocław i we współpracy  z  Wydziałem Kultury UM we Wrocławiu (dotacja ze środków publicznych)  - audycje odbywają się  na Małej Scenie Fundacji Teatru Muzycznego Capitol przy ul. Piłsudskiego 72 we Wrocławiu.

  Serdecznie zapraszamy szkoły do udziału w programie.

  Koordynator projektu: 

  Julita Woźniak 505-18-99-83

  Fundacja Teatru Muzycznego Capitol 

  wroclawmiastospotkan

  www.wroclaw.pl | www.kreatywnywroclaw.pl

  DYPLOM 2018 - Spektakle Przedpremierowe

                                              DYPLOM 2018

                        Mała Scena - Studium Musicalowego Capitol

                                          Spektakle Przedpremierowe

                                    " Narysuj mi baranka "

                      

                             na podstawie książki ,, Mały Książę ’’Antoine’a de Exupéry’ego 

                                   w reżyserii Bogny Woźniak - Joostberens

   

   

  Z ogromną radością informujemy o zbliżających się pierwszych spektaklach przedpremierowych  Dyplomu 2018. Zapraszamy na Małą Sceną w dniach 5,6,7 stycznia 2018 godz. 20.00 . Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu .

  Narysuj_ver_3.jpg

  Kolejne informacje dotyczące Dyplomu 2018 już wkrótce , zapraszamy !!!

   

   

  "koRepetycje muzyczne - Świąteczny prezent muzyczny" 2017

  Uprzejmie informujemy, że w II edycji konkursu od listopada do grudnia 2017r  Fundacja Teatru Muzycznego Capitol kontynuuje realizację edukacyjnego projektu kulturalnego pt. " koRepetycje muzyczne". W ramach projektu odbędzie się Koncert pt. "Świąteczny prezent muzyczny". Program przeznaczony  dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalistów będzie  realizował statutowe cele fundacji m. in. poprzez edukację kulturalną dzieci i młodzieży oraz rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań artystycznych. Zadanie prowadzone  dzięki wsparciu Gminy Wrocław i we współpracy  z  Wydziałem Kultury UM we Wrocławiu (dotacja ze środków publicznych - audycje odbywają się  na Małej Scenie Fundacji Teatru Muzycznego Capitol przy ul. Piłsudskiego 72 we Wrocławiu.

  Serdecznie zapraszamy szkoły do udziału w programie.

  Koordynator projektu:  Julita Woźniak

  Fundacja Teatru Muzycznego Capitol - 505-18-99-83

   

  wroclawmiastospotkan

  www.wroclaw.pl | www.kreatywnywroclaw.pl

   

   

   

   

  KONCERT "Świąteczny prezent muzyczny" 6 grudnia 2017

   

  W dniach 2 i 3 grudnia 2017 roku  w Teatrze IMKA w Warszawie Fundacja wystawiła w ramach Festiwalu "Polska w IMCE. Niecodzienny Festiwal Teatralny" Spektakl  TM Capitol pt. "BALLADYNA" w reż. Agnieszki Olsten.

  W ramach Projektu pn. ART-MOBILE Pegaz Piecki realizowanego przez GOKSiR "Pegaz" w Pieckach (projekt dofinansowany ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury) - w dniach 10 i 11 listopada 2017roku  Fundacja przygotowała i przeprowadziła Warsztaty : taneczne, wokalne i teatralne. Zajęcia poprowadzili artyści/pedagodzy ( współpracujący z: Teatr Muzyczny Capitol i Studium Musicalowego Capitol) Małgorzata Fijałkowska, Małgorzata Pietraś i Agata Obłąkowska - Woubishet. Warsztaty zrealizowano w salach: Mała Scena, Duży i Mały Balet w siedzibie Fundacji we Wrocławiu.

  W ramach Ceremonii Otwarcia Galerii WROCLAVIA w dniu 18.10.2017 roku Fundacja zrealizowała Koncert złożony z utworów muzycznych pochodzących ze spektakli Teatru Muzycznego Capitol : "Rat Pack" i "Ścigając zło". W Koncercie wystąpili artyści Capitolu.

  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   

  Absolwenci i Słuchacze Studium Musicalowego Capitol na deskach Teatru Muzycznego Capitol w inscenizacji Makbeta , w reżyserii Agaty Dudy-Gracz

  Makbet - Williama Shakespeare'a , w Teatrze Muzycznym Capitol

  13 października w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu miała miejsce Premiera spektaklu w reżyserii Agaty Dudy Gracz . Z ogromną radością informujemy o tym wydarzeniu a w szczególności pragniemy zwrócić Państwa uwagę na udział w tym spektaklu naszych absolwentów i słuchaczy II roku Studium Musicalowego Capitol. To pierwsza realizacji w historii szkoły z tak licznym udziałem naszych słuchaczy w Teatrze Muzycznym Capitol , tym bardziej cenna mając na uwadze rangę spektaklu , obsadę aktorską i wybitne grono realizatorów . Polecamy ten spektakl Państwa uwadze i zapraszamy na kolejne przedstawienia .

  Makbet

  Foto : G.Noo- Wak 

  http://teatr-capitol.pl/spektakle/138-wkrotce/1891-makbet

   

  Uprzejmie informujemy, że zajęcia w szkole tańca rozpoczynają się 12 września 2017 r.

   

  Na spotkanie organizacyjne zapraszamy rodziców/opiekunów uczniów w dniu 11 września - poniedziałek o godzinie 17:00 . Spotkanie odbędzie się  w dużej sali baletowej na I p. w siedzibie Fundacji Teatru Muzycznego Capitol przy ul. Piłsudskiego 72 we Wrocławiu.

  Szczególnie gorąco zapraszamy nowe osoby - będzie okazja porozmawiać z instruktorami, uzgodnić szczegóły i poznać miejsce.

  * UWAGA - ZMIANA W PLANIE (DOT. ZAJĘĆ PONIEDZIAŁKOWYCH - GR: 9-11 lat i pow. 15 - zmiana godzin; GR. 4-5 lat -  zajęcia na małej sali baletowej)

   

   

  PLAN ZAJĘĆ

  Szkoła Tańca Nowoczesnego Capitol

  2017/2018

   

  Grupa przedszkolaki 4-5 lat  -  poniedziałek od 16.30 do 17.30 / mała sala baletowa

  Grupa dzieci 6-8 lat   -środa od 16.30 do 17.30 / duża sala baletowa

  Instruktor: Katarzyna Małecka

  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Grupa 9-11 latponiedziałek od 16.30 do 18.00 i czwartek od 16.30 do 18.00/ duża sala baletowa

  Grupa 12-15 lat  -  wtorek od 16.30 do 18.00 / duża sala baletowa i piątek od 16.30 do 18.00 / duża sala baletowa

  Grupa pow. 15 lat - poniedziałek od 18.00 do 19.30 / duża sala baletowa i sobota od 14.30 do 16.00/ duża sala baletowa

  Instruktor: Piotr Małecki

  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  OPŁATY miesięczne za zajęcia  taneczne w roku szkolnym 2017/2018

   

  Grupa 4-5 lat / 100 zł.

  Grupa 6-8 lat / 120 zł.

  Grupa 9-11 lat / 170 zł.

  Grupa 12-15 lat / 170 zł.

  Grupa pow. 15 lat / 170 zł.

  Zajęcia próbne, pokazowe, dodatkowe - 25 zł. za godzinę zajęć w Gr. młodszych - 30 zł. za zajęcia (półtorej godziny) w Gr. młodzieżowych

   

  ZAPRASZAMY

  Sekretariat Fundacji  ul. Piłsudskiego 72, I piętro,  

   

  tel: 505 189 983 / e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

  Koordyncja (informacje, zapisy, sprawy organizacyjne, rozliczenia) - Julita Woźniak tel. 607-303-068 

  Instruktorzy:

  Katarzyna Małecka tel. 577-969-823

  Piotr Małecki tel. 509-245-279

   

   

   

  Fundacja zrealizowała występ Artystów Teatru Muzycznego Capitol podczas Ceremonii Otwarcia 10 Światowych Igrzysk Sportowych THE WORLD GAMES 2017 na Wrocławskim Stadionie w dniu 20.07.2017r.

  W dniu 22 maja 2017 roku Fundacja zrealizowała wyjazd spektaklu Teatru Muzycznego Capitol pt. Po "Burzy" Szekspira w reż. Agaty Dudy-Gracz na Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@Port w Gdyni.

  Uprzejmie informujemy, że spektakl zanalazł się w finale 23 Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

  GRATULUJEMY :)

  Więcej o spektaklu na str.  www.teatr-capitol.pl

  Serdecznie zapraszamy do Teatru Muzycznego Capitol na cykl wydarzeń wystawianych przez Studium Musicalowe Capitol pt. "STUDIUM CIŚNIEŃ" w dniach  16-18 czerwca 2017r.

   

  STUDIUM CIŚNIEŃ na Scenie Ciśnień Teatru Muzycznego CAPITOL

  16.06.2017 - STUDIUM CIŚNIEŃ - część I

   

  godzina 19:00 - Egzamin semestralny pierwszego roku Policealnego Studium Musicalowego CAPITOL pt. "Lilla Weneda"

   

  Słowacki, adaptacja: Agata Obłąkowska – Woubishet

  Muzyka, instrumenty smyczkowe: Malwina Kulisiewicz

  Flet: Paula Musiał

  Reżyseria światła: Norbert Hampel, Przemysław Kobel

  Reżyseria dźwięku: Krzysztof Borowicz

   

  godzina 21:00 - KONCERT  Policealnego Studium Musicalowego CAPITOL pt. „SŁUCHACZE KONCERTOWO”

   

  Aranżacje muzyczne: Piotr Dziubek, Rafał Karasiewicz

  Reżyseria światła: Norbert Hampel, Przemysław Kobel

  Reżyseria dźwięku: Krzysztof Borowicz

   

  Wykonawcy koncertu:

  Barbara Gołębiowska, Adrianna Górka, Filip Mizia, Zofia Stankowska, Katarzyna Gęborek, Aleksandra Sakowska, Karolina Toczek, Paulina Bocian, Karolina Szymańska, Magda Kuśnierz, Magdalena Zamoroka, Anna Malek, Karolina Micuła, Sylwia Rubczak

   

  17.06.2017 - STUDIUM CIŚNIEŃ - część II

   

  godzina 18:30 - Egzamin dyplomowy WOKALNO - TANECZNY Policealnego Studium Musicalowego CAPITOL

   

  Choreografia: Małgorzata Fijałkowska

  Muzyka: Piotr Dziubek

  Reżyseria światła: Norbert Hampel, Przemysław Kobel

  Reżyseria dźwięku: Krzysztof Borowicz

   

  Dyplomanci:

  Natalia Borysiewicz, Natalia Brudniak, Agata Daniluk,  Paulina Jeżewska,  Alicja Konarska, Anna Malek, Karolina Micuła, Sylwia Rubczak, Malwina Stępińska, Katarzyna Szkudlarek, Małgorzata Urbanowicz,Filip Zaszewski

   

  godzina 20:30 - Spektakl dyplomowy Policealnego Studium Musicalowego CAPITOL pt. "Józef K. i kobiety" /na motywach "Procesu" F.Kafki

  Adaptacja i reżyseria: Jacek Bończyk
  Asystent reżysera: Karolina Micuła
  Muzyka: Piotr Dziubek
  Scenografia: Grzegorz Policiński

  Reżyseria światła: Norbert Hampel, Przemysław Kobel

  Reżyseria dźwięku: Krzysztof Borowicz

   

  18.06.2017 - STUDIUM CIŚNIEŃ - część III

   

  godzina 21:00 - Egzamin dyplomowy z PIOSENKI Policealnego Studium Musicalowego CAPITOL pt. „DUETY NIEZRĘCZNE”

   

  Reżyser/promotor: Cezary Studniak

  Aranżacje muzyczne: Rafał Karasiewicz

  Reżyseria światła: Norbert Hampel, Przemysław Kobel

  Reżyseria dźwięku: Krzysztof Borowicz

   

  Dyplomanci:

  Natalia Borysiewicz, Natalia Brudniak, Agata Daniluk,  Paulina Jeżewska,  Alicja Konarska, Anna Malek, Karolina Micuła, Sylwia Rubczak, Malwina Stępińska, Katarzyna Szkudlarek, Małgorzata Urbanowicz, Filip Zaszewski

   

  Celem pracy z tegorocznymi dyplomantami jest świadome podejście do wszelkiego rodzaju relacji z partnerem na scenie. Dzięki piosence również jesteśmy w stanie opowiedzieć różnorodne zależności międzyludzkie, często bolesne i niejednoznaczne.

   

   

   

  Mamy przyjemność poinformować Państwa, że w dniu 18 maja 2017 roku Studium Musicalowe Capitol zaprezentowało w ramach II Ogólnopolskiego Przeglądu Dyplomów i Egzaminów Muzycznych "Przygrywka " w Toruniu dwa spektakle :

   1. spektakl dyplomowy ,,Józef K. i Kobiety" w reżyserii Jacka Bończyka,

   2. spektakl Słuchaczy I roku ,, Lilla Weneda " w reżyserii Agaty Obłąkowskiej - Woubishet.

  Słuchacze Studium Musicalowego Capitol za wykonanie prezentowanych spektakli zostali wyróżnieni przez Jury w składzie: Jacek Bończyk, Robert Czechowski, Janusz Grzywacz oraz Jan Szurmiej nagrodami w kategoriach:

  1. Wyróżnienie oraz nagroda finansowa w wysokości 500 zł dla aktorki egzaminu: Żaneta Kwiatek („Lilla Weneda”, Niepubliczne Policealne Studium Musicalowe Capitol we Wrocławiu)

  2. Wyróżnienie oraz nagroda finansowa w wysokości 500 zł dla aktorki dyplomu: Paulina Jeżewska („Józef K. i kobiety”, Niepubliczne Policealne Studium Musicalowe Capitol we Wrocławiu)

  3. Wyróżnienie oraz nagroda finansowa w wysokości 500 zł dla aktorki dyplomu: Malwina Stępińska („Józef K. i kobiety”, Niepubliczne Policealne Studium Musicalowe Capitol we Wrocławiu)

  4. Nagroda dla najlepszej aktorki dyplomu za kreację zbiorową Nieznajomych oraz nagroda finansowa w wysokości 2000 zł: Małgorzata Urbanowicz, Natalia Borysiewicz, Katarzyna Szkudlarek, Agata Daniluk („Józef K. i kobiety”, Niepubliczne Policealne Studium Musicalowe Capitol we Wrocławiu)

  GRATULUJEMY :)

  więcej o spektaklach www.studium-capitol.pl

   

   Na zaproszenie Szkoły Tańca Danse Passion z Mulhouse  w dniach 23-27 czerwca 2017 r grupa uczniów z  naszej szkoły wraz z instruktorami wyjedzie do Francji.  Wyjazd organizuje Fundacja Teatru Muzycznego Capitol we współpracy i  przy wsparciu Alliance Francaise. Poza próbami i wystepęm Danse Passion zatroszczyła się o czas wolny i przygotowano dla naszych uczniów wiele atrakcji (m.in. zwiedzanie Mulhouse, zwiedzanie Muzeum Aut).

  Danse Passion                                                                                                       Mulhouse, le 17 Mai 2017

  WERSINGER Philippe

  3A Avenue du Maréchal Foch

  68100 MULHOUSE

  Tel. : 03 89 66 00 73

           06 36 36 88 48

   

  Trophée de la Culture de la ville de Mulhouse                                           A la Fondation du Capitol de Wroclaw

  Madame la Directrice,

  L'école de Danse Passion a l'honneur et le grand plaisir d'inviter l'ensemble des danseurs du Capitol de Wroclaw.

  Notre échange culturel est prévu pour la période du 23 juin l'après midi au 27 juin au matin.

  Votre ensemble est composé de 25 personnes, accompagnateurs compris.

  L'école de Danse Passion prend en charge le séjour concernant l'hébergement en famille, les repas et les visites

  culturelles avec l'appui de la ville de Mulhouse et le soutien d'Amitié Franco Polonaise, présidente Annabella WERSINGER

  qui parraine cet échange culturel.

  Nos invités danseront au Théâtre de la Sinne pour une durée d'une demi-heure de spectacle.

  En retour, Danse Passion se réjoui de vous rendre visite dans les mêmes conditions à Wroclaw dont la date est à déterminer.

  Danse Passion et moi même sommes impatients de vous accueillir et de partager un échange culturel chaleureux riche de succès.

  Je vous prie de croire, Madame la Directrice en ma considération distinguée.

  ------------------------------------------------------------------------------------

  Trofeum(wydzial) Kultury miasta MULHOUSE

  Danse Passion

  Philippe Versinger

  3A, avenue Du Marechal Foch

  68100 Mulhouse

  tel:00 33389660073

        0033636368848

  Do Fundacji Teatru Capitol we Wroclawiu

  Szanowna Pani Dyrektor,

  Szkola Tanca DANSE PASSION ma zaszczyt i wielka przyjemnosc zaprosic zespol tancerzy przy Fundacji Capitol we Wroclawiu.

  Nasze zaproszenie w ramach wymiany kulturalnej bedzie mialo miejsce od 23 czerwca, po poludniu do rana 27 czerwca.

  Zapraszamy grupe 25 osob , w tym osoby towarzyszace.

  Szkola Danse Passion podejmuje sie organizacji calego pobytu, w tym zakwaterowanie w rodzinach, posilki, wizyty kulturalne i zwiedzanie miasta ,a to wszystko przy wspolpracy z miastem Mulhouse

  oraz stowarzyszeniem Przyjazni francusko-polskiej, na czele z jego Przewodniczaca Pania Annabella WERSINGER, ktora patronuje calej wymianie kulturalnej.

  Nasi goscie sa proszeni o polgodzinny wystep w czasie spektaklu w Theatre de la Sinne.

  W zamian, Danse Passion zlozylby wizyte we Wroclawiu na takich samych warunkach w odpowiednim terminie dla obu stron.

  Danse Passion i ja sam,jako dyrektor szkoly, z niecierpliwoscia czekamy na Wasz przyjazd aby moc podzielic sie wzajemnymi osiagnieciami i sukcesami.

  Lacze wyrazy szacunku

  Philippe Versinger

  ------------------------------------------------------------------------------------

  W zakładce Szkoły Tańca znajduje się program pobytu i pozostałe informacje.

   

  13 czerwca 2017

   

  na godzinę 11:00 do godziny 15:00

  - Prezentacja fragmentu zajęć z przedmiotu „Taniec współczesny z elementami stepu”  prowadzonego przez Pana Krzysztofa Gliszczyńskiego (Duża Sala Baletowa)

   

  - Warsztaty energetyczno-integracyjno-aktorskie przygotowane przez Panią Agatę Obłąkowską – Woubishet i słuchaczypierwszego roku (Mała Scena), których celem jest rozwijanie komunikacji wewnętrznej w zespole. Zespołem w tym miejscu określamy wszystkich uczestników. W ten jeden wyjątkowy dzień wykładowca, obecni studenci oraz przyszli adepci sztuki staną się na moment jednym wspólnie działającym organizmem. Czas przestanie istnieć i na chwilę zatrzymamy się razem w naszej wspólnej przestrzeni będąc tu i teraz. Warsztaty połączone są z dobrą zabawą i relaksem. Głównym celem warsztatów jest rozszerzenie płaszczyzny współpracy i zrozumienia, integracja, wzajemne poznanie się, otwarcie na nowe doświadczenia i wskazanie nowych możliwości pracy na tekstem. Dlatego prosimy założyć wygodne ubrania, wziąć butelkę wody, tekst w pamięci, dobre humory i gotowość do pracy naszej gołej stopy w kontakcie z podłogą, w wolnym tłumaczeniu: na boso 

  - Prezentacja fragmentu zajęć z przedmiotu „Śpiew” prowadzonego przez Panią Małgorzatę Pietraś (Mała Sala Baletowa)

  - Prezentacja fragmentu zajęć z przedmiotu „Piosenka” prowadzonego przez Panią Agnieszkę Oryńską – Lesicką oraz akompaniatora Rafała Karasiewicza (Mała Scena)

  - Informacyjne spotkanie z Panem Dyrektorem Piotrem Dziubkiem dotyczące działalności Studium

  na godzinę 19:30 (Mała Scena)

  Lilla Weneda”

  Spektakl semestralny w wykonaniu słuchaczy 1 roku na podstawie dramatu Juliusza Słowackiego we fragmentach

  Reżyseria i adaptacja Agata Obłąkowska - Woubishet

  Muzyka: Malwina Kulisiewicz

  Skrzypce, wiolonczela, instrumenty perkusyjne: Malwina Kulisiewicz

  Flet: Paula Musiał

  Obsada:

  Lilla Weneda: Paulina Musiał, Zofia Stankowska, Marta Sapalska, Karolina Moc

  Roza Weneda: Malwina Kulisiewicz, Żaneta Kwiatek

  Derwid: Filip Mizia

  Gwinona: Barbara Gołębiowska, Katarzyna Gęborek, Adrianna Górka, Kinga Wlaszczyk

  Lech: Szymon Gruszczyński

  Arfon: Żaneta Kwiatek

  Krak: Marta Sapalska

   

   

   

  S P E K T A K L   P R E M I E R O W Y 

  20 kwietnia 2017 godz. 19

  Dyplom Słuchaczy III roku Studium Musicalowego Capitol

  we Wrocławiu 

  "Józef K. i kobiety" /na motywach "Procesu" F.Kafki 

  adaptacja i reżyseria - Jacek Bończyk , asystent reżysera - Karolina Micuła

  muzyka - Piotr Dziubek

  scenografia - Grzegorz Policiński

  17757622_448197748859563_4793208709335109159_n.jpg

  Z A P R A S Z A M Y !!! 

  info o spektaklu  : http://www.studium-capitol.pl/dyplom/item/261-dyplom-2017-studium-musicalowego-capitol

   

   

   Zapraszamy na najbliższe spektakle 25, 26 kwietnia 2017 o godzinie 19.30 na Małej Scenie Studium Musicalowego Capitol , Wrocław ul. Piłsudskiego 72. Bilety w cenie 0 złotych do odebrania w kasie Teatru Muzycznego Capitol ...

    Zapraszamy !!!

   ...Dwanaście pustych kamieni, dwunastu starców chóru, dwanaście ludzkich postaw, charakterów i emocji zabiera nas w tajemniczą, mistyczną podróż do świata baśni. Zabiera nas w podróż do podzielonych żądzą, krwią i walką narodów. Jednak nic nie jest jednoznaczne, pod każdą z pozoru nieetyczną postawą kryje się ból i cierpienie, które przy kontakcie z dobrem wychodzi na światło dzienne.   

   Lilla_Weneda.jpg

   Adaptacja tekstu Juliusza Słowackiego  i reżyseria - Agata Obłąkowska – Woubishet 

   Muzyka: Malwina Kulisiewicz 

   Obsada aktorska :

   Lilla Weneda: Paulina Musiał, Zofia Stankowska, Marta Sapalska, Karolina Moc

   Roza Weneda: Malwina Kulisiewicz, Żaneta Kwiatek

   Derwid: Filip Mizia

   Gwinona: Barbara Gołębiowska, Katarzyna Gęborek, Adrianna Górka, Kinga Wlaszczyk

   Lech: Szymon Gruszczyński

   Arfon: Żaneta Kwiatek

   Muzycy : Malwina Kulisiewicz - skrzypce , wiolonczela , instrumenty perkusyjne 

                    Paulina Musiał  - flet 

   Opis spektaklu :

   Tragedia podbitego narodu Wenedów rozgrywa się w czasie przedhistorycznym. Ukazuje najazd Lechitów na Wenedów. Wenedowie ponoszą rozpaczliwą klęskę, której przyczyną jest nieokreślona klątwa; naród ten nie może być w żaden sposób ocalony, jedynie królewska harfa mogłaby go zbawić. Sens beznadziejnej klęski rozumie tylko jedna z dwóch córek króla, Roza Weneda, wieszczka, która dzięki władaniu nad siłami natury przepowiada tragedię już na samym początku, jednak ta tragedia ma dla niej dużo głębszy sens. Bohaterką ma stać się najmłodsza córka króla, tytułowa Lilla Weneda. Dziewczyna trafia na dwór Lechitów i staje oko w oko z bestialstwem oraz barbarzyństwem oprawców, okrutnej Gwinony i zmanipulowanego przez nią Lecha. 

   Czy przyszłość jest rzeczywiście z góry naznaczona i w żaden sposób nie można jej zmienić? Czy ofiary nie staną się potworami? Czy potwory mogą mieć serce? Czy po tej walce zostanie jeszcze coś czy tylko popioły?....

   Czas trwania :  80 minut

    

   Zaprasza Słuchaczy Studium Musicalowego Capitol na Warsztaty prowadzone przez Piotra Kurzawę w dniu 27 kwietnia 2017 . 

   Temat: Dramaturgia działań scenicznych -  teatr muzyczny. 

   Zagadnienia:

   - zadanie aktorskie/wokalne

   - dramaturgia sceny

   - dramaturgia piosenki (partia solowa + partia chóralna) 

   - praca z reżyserem 

   Forma: wykład + dyskusja

   Mejsce : Mała Scena Studium Musicalowego Capitol , czas trwania od godziny  19 do  22  .W

   38 PPA . JACEK BOŃCZYK - odebrał Dyplom Mistrzowski - Nagrodę Kapituły im. Aleksandra Bardiniego.

    

   Z ogromną radością pragniemy poinformować Państwa , że w ramach 38 Przeglądu Piosenki Aktorskiej , Kapituła im. Aleksandra Bardiniego przyznała Dyplom Mistrzowski Jackowi Bończykowi , reżyserowi tegorocznego spektaklu dyplomowego Studium Musicalowego Capitol zatytułowanego ,, Józef K. i kobiety " na motywach powieści F.Kafki ... 

   Gratulujemy Laureatowi i zapraszamy na najbliższe spektakle !!!

   JACEK_BONCZYK_2.jpg

   W tegorocznym Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki nagrodzona została Słuchaczka Studium Musicalowego Capitol KAROLINA MICUŁA - za swoje wykonanie utworów otrzymała dwie nagrody: 

    

   Tukana Publiczności 
   Za „Piosenkę konkursowa” z własną muzyką do tekstu Marzeny Sadochy i „Arahję” Kazika Staszewskiego/Kultu.
   Nagrodę wręczyła Barbara Chabior, laureatka konkursu na tekst kołysanki, inspirowany twórczością artystów z Kanonu Piosenki Aktorskiej.

   Nagrodę specjalną Stowarzyszenia Autorów ZAiKS za najlepsze wykonanie polskiej piosenki – 10 tys. zł, wręczoną przez Bogusława Nowickiego, przedstawiciela władz ZAiKS-u, otrzymała za „Arahję”.

   KAROLINKO - GRATULUJEMY, BARDZO CIESZYMY SIĘ Z TWOJEGO SUKCESU :)

   karolina micuła

    

    

   więcej http://ppa.wroclaw.pl/nagrody-38ppa/

    

    

   Egzamin semestralny Policealnego Studium Musicalowego CAPITOL 
   przygotowany przez słuchaczy pierwszego roku
   pt. "Lilla Weneda" Słowackiego - adaptacja i reżyseria Agaty Obłąkowskiej - Woubishet
   Termin spektaklu 11.04.2017 (godzina 19:00) Miejsce: Mała Scena Fundacji Teatru Muzycznego CAPITOL

    

   31 marca 2017 r - Teatr Muzyczny Capitol - Duża Scena - godzina 16:00 i 20:30

   KONCERT FINAŁOWY 38 PPA

   "DZIUBANINA"

    

   SCENARIUSZ, REŻYSERIA, SCENOGRAFIA I KOSTIUMY: AGATA DUDA-GRACZ
   MUZYKA, ARANŻACJE, KIEROWNICTWO MUZYCZNE: PIOTR DZIUBEK
   TEKSTY PIOSENEK: RAFAŁ DZIWISZ
   CHOREOGRAFIA: TOMASZ WESOŁOWSKI
   REŻYSERIA ŚWIATEŁ: KATARZYNA ŁUSZCZYK

   W koncercie występują wszyscy słuchacze Studium Musicalowego Capitol

    

   ORKIESTRA POD DYREKCJĄ PIOTRA DZIUBKA ( Dyrektora naszego Studium Musicalowego)
   STUDENCI STUDIUM MUSICALOWEGO CAPITOL: WIKTORIA BANASZEK, PAULINA BOCIAN, NATALIA BORYSIEWICZ, NATALIA BRUDNIAK, KAJA BZDEŃ, AGATA DANILUK, KATARZYNA GĘBOREK, BARBARA GOŁĘBIOWSKA, ADRIANNA GÓRKA, SZYMON GRUSZCZYŃSKI, PAULINA JEŻEWSKA, ALICJA KONARSKA, MALWINA KULISIEWICZ, MAGDA KUŚNIERZ, ŻANETA KWIATEK, ANNA MALEK, KAROLINA MICUŁA, FILIP MIZIA, KAROLINA MOC, PAULA MUSIAŁ, PAWEŁ PACYNA, SYLWIA RUBCZAK, OLA SAKOWSKA, MARTA SAPALSKA, ZOFIA STANKOWSKA, MALWINA STĘPIŃSKA, KATARZYNA SZKUDLAREK, KAROLINA SZYMAŃSKA, KAROLINA TOCZEK, MAŁGORZATA URBANOWICZ, KINGA WLASZCZYK, MAGDALENA ZAMOROKA, FILIP ZASZEWSKI

   czytaj więcej : ppa.wroclaw.pl/koncert-finalowy-2

   38 PPA

   --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    38 PPA - KONKURS AKTORSKIEJ INTERPRETACJI PIOSENKI

    

   Słuchaczka III roku Studium Musicalowego Capitol - KAROLINA MICUŁA - w finale KONKURSU AKTORSKIEJ INTERPRETACJI PIOSENKI

   czytaj : ppa.wroclaw.pl/w-finale-38ppa-wystapia

   BRAWO, GRATULUJEMY :)

    

   Spektakl dyplomowy Policealnego Studium Musicalowego CAPITOL

   "Józef K. i kobiety" /na motywach "Procesu" F.Kafki

   adaptacja i reżyseria - Jacek Bończyk
   asystent reżysera - Karolina Micuła
   muzyka - Piotr Dziubek
   scenografia - Grzegorz Policiński

   DyplomStudium2017

   Obsada:
   Narrator – Karolina Micuła Józef K. – Filip Zaszewski Nieznajoma 1 – Małgorzata Urbanowicz Nieznajoma 2 – Natalia Borysiewicz Nieznajoma 3 – Katarzyna Szkudlarek Nieznajoma 4 – Agata Daniluk Pani Grubach – Alicja Konarska Nadzorca – Malwina Stępińska Panna Burstner – Natalia Brudniak Ciotka – Anna Malek Leni – Paulina Jeżewska
   Pani A – Sylwia Rubczak

   "Józef K. i kobiety" /na motywach "Procesu" F.Kafki

   Józef K. jest wzorowym urzędnikiem bankowym, wynajmującym pokój u poczciwej pani Grubach. Żyje w swoim poukładanym rytmie i pozornie bezpiecznym świecie. Aż do dnia, kiedy rano nachodzą go Strażniczki i Nadzorczyni uświadamiając mu, że jest oskarżony i będzie wzywany przez bliżej nieokreślony Sąd. Józef K. próbuje się buntować i zrozumieć istotę sprawy, ale daremnie. Mota się przy okazji w związki z kobietami - eteryczną aktorką panną Burstner, a potem z Leni, opiekującą się Panią A, która mogłaby mu pomóc w rozwikłaniu jego sprawy. Do tego jeszcze pojawia się Ciotka, jego wścibska była opiekunka oraz wszystko wiedząca Artystka, która chciałaby mieć go na własność. Świat Józefa K. staje się z dnia na dzień - światem pełnym dusznych paragrafów oraz... kobiet.

   Terminy spektakli przedpremierowych:

   22.03.2017 (godzina 19:00)
   23.03.2017 (godzina 19:00)
   05.04.2017 (godzina 19:00)
   06.04.2017 (godzina 19:00)
   07.04.2017 (godzina 19:00)
   19.04.2017 (godzina 19:00)

   Termin premiery:
   20.04.2017 (godzina 19:00) 
   
   Terminy spektakli popremierowych:
   23.04.2017 (godzina 19:00) 
   10.05.2017 (godzina 19:00) 
   11.05.2017 (godzina 19:00) 
   12.05.2017 (godzina 19:00) 
   14.05.2017 (godzina 19:00) 
   24.05.2017 (godzina 19:00) 
   25.05.2017 (godzina 19:00) 
   26.05.2017 (godzina 19:00) 
   14.06.2017 (godzina 19:00) 

   Miejsce:

   Mała Scena Fundacji Teatru Muzycznego CAPITOL

   ul. Piłsudskiego 72, Wrocław

   Ilość biletów 40 na każdy spektakl - Bilety są bezpłatne - do nabycia w kasie Teatru Muzycznego Capitol

    

   "koRepetycje muzyczne" 2017

    

   Uprzejmie informujemy, że od lutego do października 2017r  Fundacja Teatru Muzycznego Capitol kontynuuje realizację edukacyjnego projektu kulturalnego pt. " koRepetycje muzyczne". W ramach projektu odbędzie się 7 audycji. Program przeznaczony  dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalistów będzie  realizował statutowe cele fundacji m. in. poprzez edukację kulturalną dzieci i młodzieży oraz rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań artystycznych. Zadanie prowadzone  dzięki wsparciu Gminy Wrocław i we współpracy  z  Wydziałem Kultury UM we Wrocławiu (dotacja ze środków publicznych)  - audycje odbywają się  na Małej Scenie Fundacji Teatru Muzycznego Capitol przy ul. Piłsudskiego 72 we Wrocławiu.

   Serdecznie zapraszamy szkoły do udziału w programie.

   Koordynator projektu:  Fundacja Teatru Muzycznego Capitol - 505-18-99-83

    

   wroclawmiastospotkan

   www.wroclaw.pl | www.kreatywnywroclaw.pl

   W dniu 20 stycznia 2017 roku w ramach uroczystości realizowanej dla Banku PKO BP na scenie Teatru Muzycznego Capitol - Fundacja wystawiła KONCERT w wykonaniu artystów TM Capitol.

    MG 5971      jan nykiel

    

   MAŁGORZATA FIJAŁKOWSKA

    

   Absolwentka Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Od dwudziestu pięciu lat na deskach scen profesjonalnych teatrów muzycznych i dramatycznych, a od czternastu lat na stałe związana z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu.

   Aktorka, tancerka, choreograf i kaskaderka (w kooperacji z Maciejem Maciejewskim). Współpracowała z wieloma reżyserami takimi jak: J. Stuhr, M. Wojtyszko, A. Hanuszkiewicz, A. Jakubik, S. Friedman, W. Pokora, J. Bończak, co zapewniło jej wszechstronność i elastyczność poruszania się w różnych estetykach teatralnych.

   Największy jednak wpływ na ukształtowanie rozumienia specyfiki teatru muzycznego miała wieloletnia współpraca z Jarosławem Stańkiem oraz Wojciechem Kościelniakiem.

   Za najważniejsze wydarzenia sceniczne uważa:
   · „Faust” i „Dulska” w Teatrze Dramatycznym w Płocku,
   · „Dzieci z dworca Zoo” w Teatrze Komedia w Warszawie,
   · „Hair” i „Sen nocy letniej” w Teatrze Muzycznym w Gdyni,
   · „Opera za trzy grosze”, „West side story”, „Scat”, „Śmierdź w górach” i „Mdłość, mniezłość, miłość” w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu,
   · „Kombinat”, „Mandarynki i pomarańcze”, „Galeria”, „Wiatry z mózgu”, „Muzykanty wielkiego pola” i „Gra szklanych paciorków” koncerty w ramach Przeglądów Piosenki Aktorskiej.

    

   JAN NYKIEL

   Tancerz, aktor, performer, choreograf, muzyk, alpinista. Certyfikowany animator kultury i sztuk cyrkowych Klanzy oraz szermierki scenicznej. Uczęszczał do Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej we Wrocławiu, do klasy gitary.

   Pracuje głównie w technikach tańca współczesnego, ale również: improwizacji, kontakt improwizacji, BCM, tańcu klasycznym, tańcu towarzyskim, akrobatyce, żonglerce ogniem, Jiu - Jitsu i wielu innych.

   Od 2010 roku tancerz w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu, współpracował z Cloud Theater,Teatrem Arka, Teatrem Neon, Opolskim Teatrem Lalki i Aktora, Teatrem Nowym w Łodzi, Operetką Dolnośląską, Teatrem Duszpasterstwa Akademickiego Antoni, Grupą Na Żywioł, Teatrem Reaktor.